Csökken a major vérzés kockázata, ha a pitvarfibrilláló betegek nem kapnak áthidaló antikoaguláns terápiát Csökken a major vérzés kockázata, ha a pitvarfibrilláló betegek nem kapnak áthidaló antikoaguláns terápiát

Az ISTH kongresszuson hétfőn jelentették be (és ezzel egyidejűleg a New England Journal of Medicine-ben is publikálták) a BRIDGE vizsgálat eredményét, amely szerint a pitvarfibrilláló betegeknél a perioperatív áthidaló LMWH kezelés elhagyása nem hátrányos az artériás tromboembóliák megelőzése szempontjából, ugyanakkor csökkenti a major vérzések kockázatát.

Évtizedek az antitrombotikus terápiában Évtizedek az antitrombotikus terápiában

A nehezen beállítható, magasabb vérzési kockázattal járó K-vitamin antagonisták után áttörést jelentő NOAC-ok előnyei jól ismertek, de vajon miből adódik az ezen gyógyszerek vizsgálati eredményeiben észlelt különbség, és milyen betegcsoportokra terjeszthető ki a használatuk? Eugene Braunwald professzort, az Egyesült Államok egyik legkiválóbb kardiológusát a kardiovaszkuláris betegek antitrombotikus terápiájáról kérdeztük.

Az antikoaguláns terápia jelene és jövője Az antikoaguláns terápia jelene és jövője

Az új direkt antikoagulánsok egyszerűen használható gyógyszerek, amelyek jóval alacsonyabb vérzési kockázattal járnak, de ugyanolyan védelmet jelentenek a stroke és a rekurrens mélyvénás trombózis szempontjából, mint a warfarin. Kik azok a betegek, akiknek az antikoagulálása további kihívást jelent? Milyen támadáspontú szerekre számíthatunk a jövőben? Videó interjúnkban Harry Büller professzort kérdeztük.

Ritka betegségek a fókuszban Ritka betegségek a fókuszban

Bár egy-egy ritka betegség viszonylag kevés embert érint, a 8000 féle ritka betegséget tekintve összességében a ritka betegségben szenvedők száma sok. Amint arról Dr. Pfliegler György tanszékvezető beszámolt, a ritka betegségek világnapjához önálló rendezvény szervezésével csatlakoztak a Debreceni Egyetemen, ahol világszínvonalú laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai háttér segíti a ritka betegségek felismerését és kezelését.

A rutin szűrés elégséges a vénás tromboembóliában szenvedő betegek tumorkutatásában A rutin szűrés elégséges a vénás tromboembóliában szenvedő betegek tumorkutatásában

Az ISTH kongresszuson hétfőn jelentették be (és ezzel egyidejűleg a New England Journal of Medicine-ben is publikálták) a SOME vizsgálat eredményét, amely az ismeretlen okból vénás tromboembóliát elszenvedett betegekben hasonlította össze tumorkeresés szempontjából a hagyományos szűrővizsgálat és a hasi-kismedencei CT vizsgálat ezzel való kiegészítését.

A pulmonális embólia diagnosztikája A pulmonális embólia diagnosztikája

Gregoire Le Galt, a Leideni Egyetem professzorát a tüdőembólia diagnosztikájának nehézségeiről és ellentmondásairól kérdeztük Torontóban. A diagnózis késése magas halálozási arányhoz vezet, ezért alapos gyanú esetén annak megerősítése előtt el kell kezdeni a terápiát. Milyen tényezők segíthetik a klinikust a gyanú felvetésében, mi szól a pulmonális CT-angiográfia és mi a ventillációs perfúziós szcintigráfia mellett?

A Doktori Iskolák új eredményei a thrombosis és haemostasis kutatásokban A Doktori Iskolák új eredményei a thrombosis és haemostasis kutatásokban

2015. május 16-án az MTHT tudományos szimpóziumot rendez a thrombosis és haemostasis területén klinikai és alapkutatásokat folytató, valamely Doktori Iskolához tartozó munkacsoportok bemutatkozására . Helyszíne: Debreceni Akadémiai Bizottság Székháza, 4032, Debrecen, Thomas Mann u. 49. A részvétel ingyenes.

Ritka betegségek ellátásáért: fókuszban a ritka vérzékenységek és trombózisok Ritka betegségek ellátásáért: fókuszban a ritka vérzékenységek és trombózisok

2015. február 28-án a Debreceni Egyetem Ritka Betegségek Tanszékének és a Klinikai Laboratóriumi Kutató Tanszékének együttműködésével orvos-beteg részvétellel közös gyakorlati fórumot szervezünk ritka vérzékenységekről és trombózisokról.

<< < 1 2 3 > >>
28 találat 3 oldalon